Кошик
6 отзыва

Історія 3D друку

Історія 3D друку
Незважаючи на те, що про 3D-принтери стали активно говорити тільки в останні роки, історія розвитку тривимірного друку налічує близько 30 років: перше застосування було зафіксовано в 1980-х роках.

05.05.16

Незважаючи на те, що про 3D-принтери стали активно говорити тільки в останні роки, історія розвитку тривимірного друку налічує близько 30 років: перше застосування було зафіксовано в 1980-х роках. Родоначальником адитивних технологій прийнято вважати Чарльза Халла, який у 1986 році запатентував такий спосіб, як стерео літографія (SL-технологія). У цьому ж році американець заснував компанію 3D Systems і розробив перший 3D-принтер Stereolithography Apparatus. А в 1988 році, удосконаливши колишню модель, компанія почала перше серійне виробництво 3D-принтерів SLA-250. Другим етапом розвитку 3D-друку стало відкриття в 1988 році технології пошарового наплавлення (FDМ-технологія) Скоттом Крамп і підстава їм же компанії Stratasys.
Термін «3D-друк» був придуманий студентами Массачусетського технологічного інституту в 1995 році. Коротка і змістовна назва прижилася. Проте всі технології мають свої тонкощі, без знання яких якісний виріб не отримаєш, та до того ж сама швидкість друку є досить низькою. Проте, ряд унікальних можливостей повністю компенсує дрібні незручності в роботі.
Не дивно, що компанії, створені прабатьками технології, є в сучасному світі лідерами індустрії. До числа основних гравців ринку також відносяться компанії Arcam, ExOne, Voxeljet, SLM Solutions, Shapeways. Їх прагне наздогнати Hewlett-Packard, що активно працює на ринку традиційних принтерів. Керівник HP Мег Уїтмен недавно заявила, що компанія має намір вирішити дві основні проблеми, які стримують розвиток 3D-принтерів, збільшивши швидкість друку і поліпшивши якість. HP обіцяє представити свої розробки найближчим часом, а поки лише залишається гадати, що це буде: нова технологія або новий 3D-принтер.

Попередні статті